GençlikUncategorized

Türkiye’den yeni hava saldırıları: Kobanê dahil birçok yer bombalandı

Türkiye’ye ait savaş uçakları, Kuzey ve Doğu Suriye kentleri ile Federe Kürdistan Bölgesi’nde birçok noktaya hava saldırısı düzenledi.

Türkiye’ye ait savaş uçakları, Kuzey ve Doğu Suriye kentleri ile Federe Kürdistan Bölgesi’nde bulunan birçok bölgeye hava saldırısı düzenledi. Yapılan saldırılarda savaş uçakları, Kuzey ve Doğu Suriye’de Kobanê, Şehba, Dêrik ve Girê Spî’yi bombaladı.

DAİŞ’e karşı büyük bir mücadelenin verildiği Kobanê kentinde Miştenur tepesi  önce hedef alındı. Ardından kentin doğusundaki Helinc köyü ve Kaniya Kurda mahallesini  bombalayan uçaklar, daha sonra Şehba’nın Belûniyê ve Şêx İsa köyleri, Şera ilçesinde bulunan Şiwarxa kalesi ve Zirgan’ın kuzey doğusundaki Dehir Ereb buğday ambarlarını bombaladı.

QSD Basın Sözcüsü Ferhat Şami, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “İŞİD’i yenen #Kobanê Türk işgal uçaklarının bombardımanına uğruyor” dedi.

Uçaklar, aynı zamanda Qamişlo’nun Dêrik ilçesi sınırlarında bulunan Koçerat bölgesinde Teqil Beqil ile Gir Kendal köyleri arasındaki kırsal bölgeyi bombaladı. Berav bölgesindeki Til Şiyê köyünde bulunan Girê Çelê de bombalanan yerlerden birisi oldu.

Mazlum Abdi: Saldırılar tüm bölgeyi tehdit ediyor

QSD Genel Komutanı Mazlum Abdi, saldırıların bölgelerle sınırlı kalmayacağını belirterek yurttaşları güvenlik güçlerinin direktiflerine uymaya çağırdı.

Suriye Demokratik Güçleri (QSD) Genel Komutanı Mazlum Abdi, twitter hesabından açıklama yaptı. Mazlum Abdi yaptığı açıklamada, “Güvenli bölgelerimizin bombalanması tüm bölgeyi tehdit ediyor.

Bu bombalama hiçbir partinin lehine değil.

Büyük bir felakete yol açmamak için her türlü çabayı gösteriyoruz ama savaş çıkarsa sonuçlarından herkes etkilenecek. Saldırılar, artık saldırgan, barbarca bombardımana maruz kalan bölgelerimizle sınırlı kalmayacak.

Ailelerimizi evlerinde kalmaya ve güvenlik güçlerinin direktiflerine uymaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu