Emek

Yurtiçi Kargo işçilerine polis saldırdı!

H. Merkez: Taksim’de buluna Fransız Başkonsolosluğu’na giren Yurtiçi Kargo işçileri ile Nakliyat-İş Sendikası yöneticilerine polis saldırarak gözaltına aldı. 

Nakliyat-İş sendikasına üye oldukları için işten çıkarılan işçiler sadece İstanbul’da değil Ankara vb. illerde de işten çıkarmalara karşılık direnerek işe geri dönme mücadelesi vermekteydi.

Yurtiçi Kargo’nun yüzde 25’i Fransa Devlet Posta İşletmeleri olan La Poste’a ait GeoPost’un olmasından kaynaklı daha önce sorunun çözülmesi için başvuruda bulunan işçiler herhangi bir yanıt alamayınca tekrar Fransız Başkonsolosluğuna gitti.

Direnişçi işçilerle birlikte Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Örgütlenme Daire Başkanı Erdal Kopal ve Genel Merkez Yöneticisi Hakan Arslan konsolosluk binasını işgal ederek işe geri dönüşleri sağlanıncaya ve sendikal hakları tanınıncaya kadar çıkmayacaklarını söyledi. Ardından iki işçi ile birlik Örgütlenme Daire Başkanı Erdal Kopal binanın çatısına çıkarak, “Yurtiçi Kargo/GeoPost’ta işçi kıyımına son. Yaşasın Yurtiçi Kargo/GeoPost direnişimiz” yazılı pankartı binadan sarkıttı. Bu sırada polis sendika yöneticileri ve direniş işçilerin saldırarak gözaltına aldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu