EmekGüncel

Tüm Köy-Sen: Fındık bahçelerinden sesimizi yükselteceğiz!

Tüm Köy-Sen Ordu Şubesi Başkanı Zekayi Sağra, fındık alım fiyatının 54 TL olarak açıklanması üzerine yaptığı açıklamada, "Bu rakamlar revize edilmezse fındık bahçelerinden sesimizi yükselteceğiz" dedi.

Tüm Üretici Köylü Sendikası (Tüm Köy-Sen) Ordu Şubesi Başkanı Zekayi Sağra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 54 TL olarak açıkladığı fındık alım fiyatının serbest piyasada 42 TL’ye kadar düşeceğini belirterek, “Bu rakamlar önümüzdeki günlerde revize edilmediği takdirde fındık bahçelerimizden sesimizi yükselteceğiz… Bu şekilde devam ederse önümüzdeki günlerde meydanlara ineceğiz” dedi.

Sağra, Ordu’daki bir fındık bahçesinde bugün yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Recep Tayyip Erdoğan tarafından 54 lira olarak açıklanan fındık fiyatları, bir gün geçmeden 52 liraya indirildi. Her türlü manipülasyonu kullanarak yapılan bu açıklama, serbest piyasada 42-43 TL gibi rakamların dönmesi, fındık üreticisinin bu yılda dünya gıda ve tarım tekellerinin marabası olacağı anlamına gelir ki bunun üreticiler tarafından kabul edilebilir bir tarafı yoktur. Bu rakamlar önümüzdeki günlerde revize edilmediği takdirde fındık bahçelerimizden sesimizi yükselteceğiz. Önümüzdeki günlerde bu fiyatların fındık üreticisinin sefaletini çok daha derinleştireceğini biliyoruz. Ülkeyi yöneteneler tarafından bu fiyatların revize edilmesini acilen istiyoruz. Bu şekilde devam ederse önümüzdeki günlerde meydanlara ineceğiz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu