Güncel

Meral Akşener: HDP’nin olduğu masada biz olmayız

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in HDP’ye bakanlık verilebileceği yönündeki sözlerini değerlendirdi.

MHP’den ayrılarak İYİ Parti’yi kuran, ırkçılık ve milliyetçilik ile Kürt düşmanlığında MHP ile yarışan Meral Akşeren bu “duruşunu” koruduğunu bir kez daha gösterdi. CHP’nin üstenci, HDP’ye oy veren 6 milyon seçmenin iradesiyle dalga geçer gibi yaptığı açıklamaya bile tahammül edemedi Akşener.

Akşener, Ankara’da partisinin il başkanlarıyla bir araya geldi. Habertürk’ten Mahir Kılıç’ın aktardığına göre toplantıda CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in HDP’ye bakanlık verilebileceği yönündeki sözleri de gündeme geldi. Söz alan birçok il başkanı o sözleri eleştirdi, HDP’nin kırmızı çizgileri olduğunu söyledi.

İl başkanlarının konuşmasının ardından söz alan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de “HDP’nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada da HDP olmaz. Bu hassasiyetimiz devam edecek. Parti yetkilileri konuyla ilgili, parti hassasiyetleriyle ilgili gerekli açıklamalar yaptı” ifadelerini kullandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu