Manşet

KESK: Mücadelemiz devam ediyor!(Yenilendi Video-haber)

İstanbul: KESK ve KESK’e bağlı bir çok sendikaya ve evlere operasyon yaparak 70’ten fazla sendikacının gözaltına alınması yapılan bir eylemle protesto edildi.

25 Haziran saat 18.30’da Taksim Tünel’de bir araya gelen yüzlerce sendikacı, devrimci, demokrat kurum KESK’e yönelik gözaltıları protesto etti.

Tünel’den Taksim Meydanı’na doğru yürüyüşe geçen kitle sık sık “KESK’li tutsaklar onurumuzdur”, “Gözaltılar baskılar bizi yıldıramaz”, “Hepimiz Kürdüz, hepimiz KCK’liyiz” şeklinde sloganlar attı.

Kitle, alkışlar, sloganlar, zılgıtlar eşliğinde Taksim Tramvay Durağına geldi. Burada birçok kurum temsilcisi KESK’e yönelik gözaltıları kınadı ve dayanışma mesajlarını iletti.

Sanatçı Fethat Tunç de dayanışma mesajından sonra Özgürlük Türküsünü kitle ile beraber KESK’li tutsaklar için okudu.

Ardından basın açıklamasına geçildi.

Yapılan açıklamada, Türkiye’nin dört bir yanında keyfi gözaltı ve tutuklamalar ile kuşatıldığı ifade edildi.

Açıklamada; “AKP hükümeti baskıcı ve anti-demokratik uygulamalarına boyun eğmeyen ve sesini yükselten KESK’in üye ve yöneticilerini gözaltına alarak KESK’i sindirebileceğini ve susturabileceğini sanmaktadır. Gözaltına alınanlar arasında konfederasyonumuzun Genel Başkanı Lami Özgen’in yanı sıra bağlı sendikalarımızın MYK üyeleri, Şube yöneticilerimiz ile üyelerimiz bulunmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Yaşanan gözaltıların şaşırtıcı olmadığı, kararlı mücadeleden duyulan rahatsızlığın göstergesi olduğu ifade edildi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu