Güncel

“Kademeli normalleşme” takvimi duyruldu!

Cumhurbaşkanı R.T. Erdoğan'ın açıkladığı 'kademeli normalleşme' adıyla açıklanan takvimine göre sokağa çıkma kısıtlaması hafta içi ve cumartesi günleri saat 22.00'da başlayacak.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiği Kabine toplantısı bugün gerçekleştirildi.

“Kademeli normalleşme”  kararlarının açıklanması beklenen toplantı sonrası R.T. Erdoğan, haziran ayı boyu hafta içi ve cumartesi günü sokağa çıkma kısıtlamasının saat 22:00 ile akşam 05:00 arasında devam edeceğini, yasağın pazar gününün tamamını da kapsayacağını duyurdu.

‘Kademeli normalleşme’ adıyla duyrulan kararlar kapsamında; yeme-içme yerlerinin de sabah 07:00-21:00 arası hizmet verebileceği belirtildi.

Erdoğan’ın duyurduğu ‘kademeli normalleşme’ kararları şöyle:

– Haziranı tam manasıyla bir aşı seferberliği ayına dönüştürmek için imkanları sonuna kadar zorlayacağız.  İnşallah kendi aşımıza da yıl bitmeden kavuşmuş olacağız.

– Elbette gerçeklere gözlerimizi kapatmıyoruz; son 6 ayda iş yerleri ancak bir buçuk ay açık kalan esnaflarımız olduğunu biliyoruz.

– Yarından itibaren devreye girecek kademeli normalleşme kararlarını istişare ettik. Kademeli normalleşme takvimi; Haziran ayı boyu hafta içi ve cumartesi günü sokağa çıkma kısıtlaması saat 22.00 ile akşam 05.00 arasında devam edecektir. Pazar gününün tamamını da kapsayacaktır.

– Restoran, lokanta gibi yeme-içme yerleri 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00’e kadar paket servisini sürdürebilecek.

– Kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler kurallar çerçevesinde pazar günü hariç 07.00-21.00 arasında yarından itibaren çalışabilecek.

– Açık ve kapalı alanlardaki nikahlar 1 Haziran’dan itibaren başlayabilecektir. Üniversiteler, 2021-2022 Akademik Takvimi 13 Eylül’de başlayacak şekilde yürütülecektir.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu