Güncel

İZBB işçilerinin direnişi sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan evde sağlık ve bakım işçilerinin işten atmalara karşı başlattığı direniş sürüyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan evde sağlık ve bakım işçilerinin işten atmalara karşı başlattığı direniş devam ediyor.

Direnişin 9. gününde (4 Ağustos Perşembe) son sürece ilişkin bilgilendirme yapan işçiler şu ifadelere yer verdi:

“Bugün ekmek ve onur kavgamızın 9. günü dostlar. 5 yıldır İZBB’ye bağlı Evde Sağlık ve Bakım hizmeti üreten taşeron çalışan işçileriz. 5 yıldır çalıştığımız işyerinden “bir whatsapp mesajı” ile çıkartıldık.

Günlerdir belediye önünde yürüttüğümüz direnişte dün ilk olumlu sonucu aldık. Dün İZBB Genel Sekreter Yardımcısı Barış Karcı ile bir görüşme gerçekleştirdik. Görüşmede, yaşadığımız sürecin çözülmeye çalışıldığı, işten çıkartılanların listesi üzerine çalıştıkları ve ayrıca saat 16.00’dan sonra İnsan Kaynakları tarafından aranacağımız ifade edildi.

Dün 5 arkadaşımız haricinde tüm arkadaşlarımız arandı, gerekli evraklarla görüşmeye çağrıldık. Bu sabah belediyenin elinde bulunan listede yer almayan 5 işçi arkadaşımızın bilgilerini de Barış Karcı’ya avukatımız aracılığıyla ilettik. Henüz onlara ilişkin bir süreç işletilmedi.

Bugün sabah ekmeğimizi bizden aldıkları yerde, belediye önündeydik. Direnişimiz bitmedi! Bütün işçi arkadaşlarımız güvenceli bir biçimde işine geri dönene kadar, biz her sabah birlikte olmaya, hakkımızı aramaya devam edeceğiz.

Bizlere verilen sözler yerine getirilinceye kadar mücadelemize devam ediyoruz!”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu