GençlikGüncel

İÜ’de öğrenciler zamma karşı forumda buluştu

İstanbul Üniversitesi Beyazıt Ana Kapı önünde bir araya gelen üniversiteliler bu zamların siyasi olduğunu, yaşanan ekonomik krizden bağımsız olmadığını söyledi.

İstanbul Üniversitesi Beyazıt Ana Kapı önünde bir araya gelen üniversiteliler bu zamların siyasi olduğunu, yaşanan ekonomik krizden bağımsız olmadığını söyledi. Zam geri çekilene kadar üniversitenin açılış süresi ve sonrasında taleplerini yükselteceğini eylem ve forumların artacağı açıklandı

İstanbul Üniversitesi’nde bir öğün yemek fiyatı 3 buçuk TL iken yapılan son zam ile 6 TL’ye yükseldi. İstanbul Üniversitesi Dayanışması çağrısıyla saat 16.00’da Beyazıt Ana Kapı önünde bir araya gelen üniversiteliler yemekhanedeki yemeklere gelen zamlara dair önce forum yaptı sonrasında bir açıklama yaptı.

“Müşteri değil, öğrenciyiz. Zamları kabul etmiyoruz” yazılı pankart açan üniversiteliler Beyazıt Meydanı’nda forum yaptı. Forumda söz alan öğrenciler bu zamların siyasi olduğunu, yaşanan ekonomik krizden bağımsız olmadığını söyledi. Beslenme hakkına yapılan vurgu ile zamlar geri çekilene kadar mücadele etmede kararlı olduklarını söylediler. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencilerinin gönderdiği mektup da forumda okundu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu