Güncel

Erdoğan, Rojava’ya yönelik tehditlerine devam etti

Artvin-Yusufeli Barajı'nın açılışında yaptığı konuşmada Kuzey ve Doğu Suriye'ye karadan saldırı tehdidi yapan Erdoğan, "En kısa sürede tankımızla askerimizle hepsinin kökünü kazıyacağız" dedi.

Çoruh nehrinin kökünü kazıyan barajın açılışında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey ve Doğu Suriye topraklarına yönelik tehditlerini de yineledi.

Erdoğan’ın konuşmasında konuyla ilgili bölümler şöyle:

«Alçak saldırıya cevabımızı Irak ve Suriye’deki terör örgütü hedeflerini yerle yeksan ederek verdik. Kendilerini en güvenli hissettiği yerlerde başına yağan bombaları hazmedemeyen terör örgütü bu defa da sınırda sivil yapıları ve insanları hedef aldı. Karkamış’ta hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. 4 yaşında çocuk ya, 4 yaşında şehidimiz. 22 yaşında öğretmenimiz. Bu bölgedeki teröristlerin her birinin yerini, kimliğini, sicilini biliyoruz. Bu teröristleri kimlerin himaye ettiğini, silahlandırdığını da biliyoruz. Sabrımız çaresizliğimizden değil. Sabrımız diplomasiye, anlaşmalara, bize verilen sözlere riayet etme hassasiyetimizden.

Buradan Yusufeli’den ilan ediyorum. Biz Suriye sınırlarımızın güvenliğe kavuşturulması hususunda verdiğimiz her söze, her anlaşmaya riayet ederek üzerimize düşenleri yerine getirdik. Türkiye’yi harf oyunları ile oyalayacaklarını sananlar için yolun sonu gelmiştir. Artık bu saatten sonra bizim için tek bir sınır vardır. O da kendi ülkemizin güvenliğidir. Bu güvenlik nereden başlayacaksa oraya kadar gitmek en meşru hakkımızdır. En başta kendi güvenlikleri için binlerce kilometre öteden gelip fütursuzca güç kullananların bu hakkımızı anlayışla karşılamaları gerekiyor. Halen sınırlarımıza saldırıların devam ettiği yerlerde de çizgiyi olması gereken yere kadar çekmemize kimse mani de olamaz, karşı da çıkamaz. En kısa sürede tankımızla, askerimizle birlikte hepsinin kökünü kazıyacağız.»

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu