Güncel

DFG’nin tutsak gazetecilere gönderdiği rapora el konuldu

Adana F Tipi Kapalı Hapishane idaresi, DFG'nin tutsak gazeteciye gönderdiği “Dört Duvar Arasında Gazetecilik” raporuna el koydu.

Adana F Tipi Kapalı hapishane yönetimi, Dicle Fırat Gazeteciler Derneği’nin (DFG) tutuklu gazetecilere gönderdiği “Dört Duvar Arasında Gazetecilik” raporuna el koydu. Kamu Emekçileri Dergisi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Fatih Özgür Aydın, derneğe gönderdiği mektupta, adına gönderilen raporun cezaevi eğitim kurulu tarafından kendisine verilmediğini yazdı.

 Aydın, gönderdiği mektupta kurulun yayına el koyma gerekçesine dair şunları paylaştı: “Gerekçe olarak;  ‘(…) Dışardan sadece hediye olarak kitap kabul edilmektedir. Bunun dışında süreli yayın (gazete, dergi) hediye olarak kabul edilmemektedir. Ancak hükümlü ve tutuklu, süreli ve süresiz yayınları, dış kantin aracılığıyla aldırabilir. Adı geçen dergi, kamu yaranına çalışan dernekler listesinde de adı geçmemektedir’ şeklinde gösterildi.”

El konulma kararına karşı itirazda bulunduğunu belirten Aydın, mektubunun devamında ise şu ifadelere yer verdi: “Hapishane idareleri, basılı yayın-kitaplara ulaşmamızı birçok gerekçeyle engellemeye çalışmaktadır. Bu engellere teslim olmayacağız tabii ki. Değerli meslektaşlarım, bu bilgilendirmeyi yapmak için ziyaretinize kısaca geldim. Adana’dan selam ve sevgilerimi gönderiyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu