Güncel

Cumartesi davası için Çağlayan Adliyesi önünde bir araya gelenlere polis saldırısı

Cumartesi Annelerinin 700’üncü hafta eylemine yönelik polis saldırısında darp edilen 46 kişi hakkında açılan davanın duruşması öncesi polis açıklama yapmak isteyen kitleye saldırdı.

Cumartesi Anneleri 700’üncü hafta eylemine yönelik polis müdahalesinde darp edilen ve aralarında kayıp yakınlarının da olduğu 46 kişi hakkında açılan davanın 5’inci duruşması bugün saat 12.30’da İstanbul Adliyesi 27’nci Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

Duruşma öncesi Cumartesi Anneleri açıklama yapmak istedi. Polis, Kağıthane Kaymakamlığı’nın eylem ve etkinlik yasağı gerekçe gösterilerek açıklama yapılmasına izin verilmedi.

Cumartesi Anneleri’nin çağrısıyla Çağlayan Adliyesi’nde br araya gelen yurttaşların yapmak istediği açıklamaya polis müdahale etti.

SOL Parti PM Üyesi Alper Taş ile SOL Parti İstanbul İl Örgütü Yönetim Meclisi Üyeleri Sercan Sinecan ve Yalçın Köse gözaltına alındı.

Davanın avukatı Meriç Eyüboğlu, avukat Efkan Bolaç ve DİSK Basın-İş Genel Başkanı Faruk Eren de gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlara ters kelepçe takıldı. İHD İstanbul Eş başkanı Gülseren Yoleri, şu ana kadar 13 kişinin gözaltına alındığını belirtti. Yoleri, sayının daha fazla olabileceğini söyledi

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu