Gençlik

Çanakkale’de 6 Mayıs anmasına saldırı (Videolu haber)

Çanakkale Halkların Demokratik Kongresi Gençlik Meclisi olarak Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Arslan’ın katledilişinin 40. yılında onları anmak ve idam edilişlerini protesto etmek için basın açıklaması yapmak üzere İş Bankası önünde 17.00’de biraraya geldik.

Basın açıklamasını için Bankalar Caddesi’nden “Faşizme karşı Denizler’i yaşatacağız!” pankartı arkasında sloganlarımızla yürüyüşe başlarken, çevik kuvvet tarafından saldırıya uğradık.

Biber gazlarıyla kitleye saldıran çevik kuvvet Çanakkale’deki faşist saldırılarına bir yenisi daha ekledi.

Saldırıya rağmen dağılmayan kitle basın açıklaması için tekrar toparlandı. Ajitasyon ve sloganlarla polisin yaptığı saldırı teşhir edildi.

Basın açıklaması okunacağı sırada polis biber gazıyla 2. defa kitleye saldırdı. Kitle tekrardan toparlandı ve basın metni okundu. Yapılan saldırının teşhirine basın açıklamasında yer verildi.

Saldırılar karşısında kitle dağılmayarak direnç gösterdi. Kitlenin aldığı tavır olumluydu.

Saldırı sırasında ATM önünde bulanan bir kadın gazdan etkilenerek fenalaştı. Kadının koluna giren 2 muhabirin kadını sokağın ortasına bırakarak, görüntü almaya çalışması burjuva medyanın haber anlayışını bir kez daha gözler önüne serdi.

Ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar devrim uğrunda şehit düşen önderleri sahiplenmemize engel olamayacaklardır. Önderlerimizin bıraktığı bayrağı yükselterek mücadelemize devam edeceğiz.

 

Çanakkale YDG

 

 

Video için bakınız:

ttp://youtu.be/8aLRtp4KaTU

http://youtu.be/34Ko8Id93w8

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu