Güncel

BGM: Deniz Poyraz’ın hesabını soracağız!

Birleşik Gençlik Meclisleri faşist saldırıda katledilen Deniz Poyraz için Nurtepe'de yürüyüş düzenledi, Okmeydanı'nda pankart astı

Bugün İzmir’de HDP binasına dönük faşist saldırıda HDP çalışanı Deniz Poyraz katledildi. Yaşanan katliama ilişkin bugün Türkiye ve Türkiye Kürdistanı’nın birçok yerinde protesto eylemleri gerçekleştirildi. Birleşik Gençlik Meclisleri de (BMG) akşam saatlerinde İstanbul Nurtepe’de gerçekleştirdiği yürüyüşle faşist saldırıyı kınayarak “Katillerden hesabı gençlik soracak” dedi. Yürüyüş sırasında “Deniz Poyraz’ın hesabını soracağız” yazılı pankart açan BGM üyeleri sık sık “HDP umuttur, umut dimdik ayakta” ve “Deniz Poyraz Ölümsüzdür” sloganları attılar.

Yürüyüş sırasında ise BGM adına yapılan konuşmada şunlar ifade edildi:

“Bugün HDP’ye yönelik saldırı; Türkiye halklarına, işçi sınıfına, kadınlara, LGBTİ+’lara yapılan bir saldırıdır. Bugün HDP’yi savunuyoruz, çünkü halkların eşit ve özgür yaşayabileceği bir dünyayı yaratabileceğimize inanıyoruz. Bizler eşitlik, özgürlük adalet mücadelesi yürüten gençler olarak bu saldırılara karşı sessiz kalmayacağız. Birleşik Gençlik Meclisleri olarak HDP’nin yanındayız. Bizler BGM olarak faşist saldırılara, ablukalara karşı ayaktayız. Eğer ölüm parti binalarımıza kadar geldiyse, eğer yoldaşlarımız demokratik siyaset yürütürken katlediliyorsa, bizler buna karşı sokaklarda olmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Açıklamayla birlikte Nurtepe halkı da alkış ve sloganlarla yürüyüşe yoğun bir şekilde destek verdiler. Yürüyüşün ardından BGM üyeleri Okmeydanı’na Deniz Poyraz için pankart astı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu