Güncel

Alevilerden Erdoğan’a red!

Erdoğan'ın yarın Ankara'da Hüseyin Gazi Cemevi'ni ziyaret edeceği ancak ziyarete davet edilen çok sayıda Alevi'nin teklifi reddettiği açıklandı.

Erdoğan’ın yarın Ankara’da Hüseyin gazi Cemevi’ni ziyaret edeceği duyuruldu. Halk TV’de yer alan İsmail Saymaz haberine göre Erdoğan’ın ziyaretine davet edilen çok sayıda Alevi teklifi reddetti.

Saymaz’ın haberine göre Hüseyin Gazi Vakfı Başkanı Ali Ayyıldız, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarın Cemevi’nde olacağını doğruladı. Ali Ayyıldız, bu organizasyonu AKP MKYK üyesi ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı olan Arif Ali Özzeybek’in gerçekleştirdiğini söyledi. Dün akşam Özzeybek’in makamı tarafından arandığını belirten Ayyıldız, görüşmede Cumhurbaşkanının ziyarete geleceğinin kendisine bildirildiğini anlattı.

Özzeybek’in yürüttüğü bu organizasyon kapsamında Erdoğan, Hz.Hüseyin ve arkadaşlarının Kerbela’da katledilmelerinin anısını tutulan Muharrem ayının 10. günü olan yarın Alevi inanç önderleriyle beraber orucunu açacak.

Bu buluşma için hem Ankara’dan hem Ankara dışından bazı Alevi dedeleri, Bektaşi babaları ve akademisyenler davet edildi. Gelecek olanların yol ve konaklama masrafları İçişleri Bakanlığı tarafından karşılanıyor. Çok sayıda Alevi inanç önderinin katılma teklifini reddettiği öğrenildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu