Güncel

Albay babadan eşcinsel oğluna saldırı

Ankara: Ankara’da yaşayan Pembe Hayat Derneği üyesi Umut Göktuğ Söyler, ailesinin eşcinsel 

olduğunu öğrenmesinin ardından aldığı tehditler ve uğradığı baskılar sonucunda evden kaçarak erkek arkadaşının evine yerleşti. Tehditlerin devam etmesi üzerine savcılığa babası ve amcası hakkında suç duyurusunda bulunan Umut Göktuğ Söyler’e 6 ay süreyle çağrı üzerine koruma ve babasıyla amcasına uzaklaştırma cezası verilmiştir.

23 Şubat günü,Genelkurmay Başkanlığı Eğitim ve Doktrin Komutanlığı kadrosunda çalışan albay baba ve amcasının yaklaşık 10 kişilik bir grupla evinin önünde beklediğini gören Umut Göktuğ Söyler, Dikmen Polis Karakolunu arayıp yardım istemiş ancak hiçbir cevap gelmemiştir. Bunun üzerine yaşadıkları eve sığınmaya çalışan Umut Göktuğ Söyler’i ve sevgilisini apartman kapısını zorla kırıp içeri girerek darp edip, kafalarına silah dayayan ve bir yandan nefret kusan baba ve amca, Umut Göktuğ Söyler’i kaçırmış ve ölümle tehdit etmiştir.

Faillerin belli olmasına rağmen asker ve emniyete yakın kişiler olmasından dolayı kaçırılan Umut Göktuğ Söyler’in bulunması için emniyet hiçbir girişimde bulunmamıştır.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu