Güncel

ADGB: Tüm ilerici demokrat sosyalist ve yurtseverleri sokağa HDP ile dayanışmaya çağırıyoruz!

İzmir’de faşist Onur Gencer tarafından katledilen Deniz Poyraz’a ilişkin açıklama yapan Avrupa Demokratik Güç Birliği (ADGB), "HDP Yalnız Değildir! " dedi.

“Faşist Erdoğan ve ittifakları kanlı tarihlerine bir yenisini eklediler. Bugün İzmir’de , Suriye’de eğittikleri, AKP’nin “iyi çocukları” katil çetecilerden bir tanesi HDP il binasına saldırı gerçekleştirdi ve bu saldırıda İl binasını yakmaya çalıştı ve ne yazık ki  HDP’li yoldaşımız Deniz Poyraz’ı katletti. Bu planlı ve örgütlü saldırının arkasında başta Faşist Erdoğan olmak üzere devletin olduğunu biliyoruz.

Erdoğan “Bu daha iyi günleriniz” diyerek savurduğu tehditlerden de anlaşılacağı üzere bu silahlı saldırının azmettiricisidir. Süleyman Soylu  uzun süredir HDP il binalarını özel hedef haline getirmişti. Türk Devleti bir bütün halinde ülkede ki tüm demokrat sol sosyalist yurtseverleri ölümle tehdit ediyor ve eğitimli özel katillerini sokağa bırakacağını söylüyordu. Erdoğan aylardır sınır ötesinde Kürt halkına dönük toplu imha politikasını bugün yeniden ülke içine taşımış oldu.” sözlerine yer verilen açıklamada, HDP’ye dönük kapatma davlarıyla ve lağım medyasının HDP ye dönük saldırılarının bugünkü saldırıya zemin hazırladığı, Erdoğan’ın Türkiye halklarını korku dolu bir iklime hazırlamaya çalışarak talimatları ile de faşist çeteleri görev başına getirdiği, HDP İzmir İl Örgütüne yönelik saldırıyı gerçekleştiren faşist katilin cesaretinin Erdoğan’ın, Bahçeli’nin, Soylu’nun demeçlerinden ve Hrant Dink’i, Tahir Elçi’yi katledenlerin sırtlarının sıvazlanmasından aldığına dikkat çekildi.

“Biz Erdoğan’ın iyi çocuklarını Suriye de döktükleri kandan biliriz”

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Biz Erdoğan’ın iyi çocuklarını Fransa’da Sakine yoldaşlarımızın katliamından biliriz. Gün topyekûn bu faşist Erdoğan ve şürekâsına DEFOL deme günüdür. Gün hem ülke içerisinde hemde Avrupa da ki çetecilerinin faaliyetlerine son verme günüdür. Deniz yoldaşımızın ve bizden aldıkları tüm canlarımızın hesabını faşist Erdoğan ve şürekasından soracağız.

Avrupa devletleri artık Ortadoğu’da savaş, Türkiye’de çatışma, kadınlara yönelik saldırı, Kürtlere, Alevilere yönelik katliam gerçekleştiren Erdoğan’a verdiği desteği sonlandırmalıdır. Demokratik Avrupa kamuoyu hükumetlerini bu konuda baskılamaya ve Faşist Erdoğan’a verilen ekonomik, siyasi, askeri desteğin durdurulması için harekete geçmelidir.

Bu saldırıya karşı Avrupa’da yaşayan tüm ilerici demokrat sosyalist ve yurtseverleri sokağa başta Deniz Poyrazın ailesi olmak üzere HDP ile dayanışmaya ve Faşist Erdoğan’a “DEFOL ERDOĞAN” demeye çağırıyoruz.

Deniz Poyraz’ın ailesine ve HDP ye taziyelerimizi iletiriz. Bu acıların hesabını birlikte mücadele ederek soracağız.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu